Przykłady dobierania maszyny pakującej do potrzeb firmy

Bardzo często klienci dzwonią do firmy sprzedającej maszyny pakujące i pytają o konkretną maszynę i jej cenę np.  o maszynę BLSC. Zwykle wtedy doradca pyta klienta, co właściwie chce pakować. W odpowiedzi słyszy, że klient produkuje kosmetyki w pudełkach i chce je pakować pojedynczo lub w zestawach po 3 sztuki w folię termokurczliwą.

Na pytanie jakie ilości i ile opakowań na godzinę słyszy, że chodzi o przedział od 100 do 800 na godzinę. Maszyna BLSC jest bardzo wydajną maszyną, nowoczesną, ale też drogą. Do pakowania takich produktów i z taką wydajnością zupełnie wystarczająca jest maszyna Dynamic 5038 i taką proponuje sprzedawca.

Maszyna pakująca dla niedużej firmy produkującej żywność ekologiczną

Inny przykład. Jaka maszyna pakująca byłaby odpowiednia dla firmy produkującej żywność ekologiczną, przetwory w słoikach? Firma chce pakować słoiki w zgrzewki po 6 sztuk. Produkcja jest na poziomie 5000 słoików dziennie. Czy przy tej ilości jest przydatna maszyna pakująca? Jaka?

A oto odpowiedź sprzedawcy:

Do pakowania zestawów słoików w folię termokurczliwą potrzebna jest maszyna pakująca, a przynajmniej tunel obkurczający, niezależnie od wielkości produkcji, bo ręcznie po prostu nie da się tego zrobić. Maszyny do pakowania z obkurczaniem są przystosowane do różnych wydajności poprzez zróżnicowanie stopnia udziału obsługi manualnej.

Najprostsza jest taka, jak oferowana przez nas maszyna typu MA. W tej maszynie operator musi ręcznie owinąć produkt folią, która po naciśnięciu przycisku jest odcinana, a następnie przesunąć owinięty folią produkt do tunelu.

Bardziej zautomatyzowana maszyna typu MA2N wymaga od operatora ręcznego przepchnięcia produktu przez folię i naciśnięcia przycisku. Wydajność takich manualnych maszyn jest niewielka, zależy od sprawności operatora i sięga 2 szt/godz.

Maszyny automatyczne serii CAM N lub CA wymagają tylko położenia produktu na przenośniku wprowadzającym, a ich wydajność sięga 1000 szt./godz.

Do pakowania zestawów słoików z niewielką wydajnością przeznaczone są maszyny półautomatyczne serii CAM S, których główną zaletą jest możliwość pakowania zestawów bez podkładki tekturowej, a charakterystyczną cechą jest specjalny wyprofilowany tłok zapewniający zachowanie sformowanego zestawu w całości podczas procesu pakowania. Firmie, która pakuje 5000 szt. słoików na zmianę mogę polecić tę ostatnią maszynę lub którąś z wersji maszyny manualnej.

 

Dobrze jest widzieć jaką maszynę potrzebujemy, ale mimo wszystko sprzedawca może wiedzieć od nas lepiej, co się sprawdzi w naszym przypadku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*