Aktualności

Czerwiec 2015

Kilka dni temu została dostarczona do klienta maszyna do pakowania termokurczliwego, która jest przykładem wszechstronności i elastyczności naszego partnera firmy Vimacor.

Produkt, który jest na niej pakowany wymagał zastosowania w maszynie szeregu nietypowych rozwiązań takich jak usytuowanie dolnej folii przed zgrzewadłem poprzecznym, obniżenie wysokości zgrzewania i przyspieszenie pracy zgrzewadła poprzecznego, zamiana przenośnika wprowadzającego na siatkowy, przystosowania gniazd folii do znacznie większych rolek niż standardowe oraz kilku innych.
maszyny pakujące
Maszyna została pomyślnie zainstalowana i zyskała uznanie klienta.

Kwiecień 2015

Rozpoczęliśmy  współpracę z włoską firma Mac Due w zakresie sprzedaży specjalistycznych maszyn do pakowania w folię wyrobów papierowych. Wspólnie przygotowujemy ofertę na linię do pakowania ręczników papierowych w folię termokurczliwą. Linia wyposażona jest w sekcją umożliwiającą owinięcie roli etykietą papierową oraz w urządzenie do aplikacji uchwytów z folii samoprzylepnej. 
linia pakującaMarzec 2015

Firma Syspac Polska podpisała kontrakt na dostawę specjalistycznej  maszyny pakującej  w folię termokurczliwą. Maszyna jest przeznaczona do pakowania bloków grzybni. O jej wyjątkowości decyduje usytuowanie dolnej roli folii za sekcją zgrzewania poprzecznego oraz przystosowanie gniazd folii do rolek o średnicy 350 mm i wadze 50 kg. Taka konstrukcja maszyny pakującej umożliwia pakowanie produktów kruchych lub pokrytych okruchami. 

Pakowanie takich produktów jest bardzo utrudnione na standardowych maszynach ponieważ sypiące się z produktu elementy spadają na folię i są razem z nią zanoszone pod nóż poprzeczny, co bardzo utrudnia prawidłowe zgrzewanie. Wprowadzona przez nas modyfikacja sprawia, że okruchy spadają w dół przed sekcją zgrzewającą i nic nie zakłóca prawidłowego zgrzewania.
Maszyny z taką modyfikacją mogą być stosowane również do pakowania wyrobów z drewna i wszystkich innych, które przed pakowaniem nie są oczyszczone z pozostałości procesu produkcyjnego.

maszyny pakujące
 
 

Luty 2015

W ostatnich dniach w zakładzie produkcyjnym znanego koncernu zlokalizowanego w Pabianicach nasza firma zainstalowała maszynę pakującą CAM 700 wyposażoną w nowatorskie rozwiązanie wspomagające pakowanie lekkich paczek.
Maszyny pakujące z obkurczaniem są tak skonstruowane, że w przypadku zbyt małej masy pakowanego produktu może on zostać cofnięty pod zgrzewadło przez wstęgę folii. Nasz klient pakuje w folię kartony o zmiennych rozmiarach, od bardzo małych do wymiarów 600x600x500  o wadze minimalnej 100 g. Firma Vimacor opracowała moduł, który umożliwia spełnienie wszystkich wymagań klienta.
Moduł to układ drążków napędzanych łańcuchem zsynchronizowany z cyklem pracy maszyny pakującej. Pojawienie się produktu pod zgrzewadłem wywołuje ruch drążka i przepchnięcie go przez układ owijania w folię.
Moduł posiada możliwość dostosowania do wysokości paczki oraz odłączenia w przypadku, gdy nie jest potrzebny.
Poniżej zdjęcie foliarki CAM 700 wyposażonej w moduł podawania lekkich paczek oraz film prezentujący działanie zgrzewarki termokurczliwej wyposażonej w moduł. 


maszyna pakująca
 

 

Listopad 2014

Włoska firma Vimacor, jeden z naszych partnerów specjalizujący się w niestandardowych rozwiązaniach, wprowadziła modyfikację w maszynach pakujących z obkurczaniem dotyczącej zmian w  standardowym układzie przenośników prowadzących produkt  pod ramieniem zgrzewającym. Nowe rozwiązanie to wprowadzenie  ruchomego przenośnika odbierającego (kissing conveyor) zamiast standardowego nieruchomego.  Zmodyfikowany przenośnik odbierający zbliża się do przenośnika wprowadzającego na odległość 5 mm, aby ułatwić produktowi płynne przejście, a następnie odsuwa się, aby umożliwić opuszczenie ramienia zgrzewającego.

Modyfikacja ta ma na celu zapewnienie stabilnego pakowania zestawów produktów oraz poprawę jakości pakowania produktów lekkich

 

Syspak | ul. Warszawska 12 | 05-805 Otrębusy | woj. mazowieckie | NIP: 5210529732