Testy – absolutna konieczność.

Zanim kupimy cokolwiek powinniśmy to wypróbować. To twierdzenie wydaje się oczywiste, ale zadziwiająco często zarówno kupujący, jak i sprzedający nie stosują się do niego.  Wydaje się nam, że skoro maszyna pakuje podobne produkty, to będzie użyteczna i dla nas. A to niestety nie zawsze się sprawdza z dwóch podstawowych przyczyn. Każdy produkt ma swoja specyfikę i każdy użytkownik maszyny swoje indywidualne potrzeby.

Przykładem niech będzie automatyczna kątówka. Maszyna uniwersalna przeznaczona do pakowania w torebki jak i pakowania termokurczliwego. Ma wiele zalet i możliwości, ale też ma ograniczenia. Pakowanie zbyt lekkich lub wiotkich produktów  powoduje marszczenie folii na zgrzewie i brzydki wygląd torebki albo pofalowaną linię zgrzewu. Pakowanie termokurczliwe wiotkich produktów może również powodować ich zwijanie pod wpływem obkurczania folii. Oczywiście tym problemom można zapobiec przez odpowiednie wyposażenie maszyny, ale trzeba o tym wiedzieć przed zakupem, a takiej wiedzy mogą dostarczyć tylko testy.
Indywidualne potrzeby użytkownika również znacząco wpływają na wybór maszyny pakującej i jej wyposażenia.
Pakowanie może służyć wyłącznie do zabezpieczenia produktu albo do stworzenia zestawu produktów i wtedy jakość nie jest najważniejsza. Ale jeśli pakujemy produkt, który będzie eksponowany na półce, to jakość opakowania ma podstawowe znaczenie. Poza estetyką istotna może być grubość folii, waga produktu i wiele innych parametrów, które musimy uzgodnić z dostawcą przed dokonaniem wyboru maszyny pakującej.
Zatem testujmy maszynę przed zakupem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*